Skip to main content

Ginekomastia to problem, dotykający wyłącznie mężczyzn i sprowadzający się do nadmiernego przerostu gruczołu piersiowego. Wbrew pozorom, schorzenie to występuje stosunkowo często, stanowiąc źródło kompleksów i obniżonej samooceny. Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tego rodzaju defektom w wyglądzie zewnętrznym, oferując skuteczne zabiegi, likwidujące problem przerostu tkanek piersi. Poznaj więc przyczyny ginekomastii i sposoby jej leczenia w najlepszych klinikach.

Czytaj więcej

Sprzęt medyczny stanowi ogromną szansę dla pacjentów zmagających się z różnymi schorzeniami i urazami oraz dla osób starszych. Niestety, często są to drogie urządzenia, na których zakup nie może pozwolić sobie wielu chorych. Z pomocą przychodzą wtedy wypożyczalnie sprzętu medycznego. Sprawdź ranking 10 najlepszych miejsc tego typu.

Czytaj więcej

Ucho zapaśnika to częsty defekt wśród osób, które praktykują różnego rodzaju sporty kontaktowe. Pomimo tego, że sport to zdrowie, a ćwiczenia fizyczne przyczyniają się do poprawy naszego samopoczucia, niekiedy zdarzają się również różnego rodzaju kontuzje i urazy. Jednym z nich jest właśnie ucho zapaśnika. Czym jest i skąd się bierze?

Czytaj więcej

Załupek, inaczej znany jako hiszpański kołnierz lub parafimoza, jest nagłym i poważnym schorzeniem, które dotyka mężczyzn. Schorzenie to objawia się zbyt mocnym zwężeniem penisa, co uniemożliwia jego erekcję oraz oddawanie moczu. Mamy wtedy do czynienia z sytuacją odwrotną jak w przypadku stulejki, napletek nie jest w stanie wrócić na żołądź. Ten stan jest bardzo bolesny, powoduje ucisk i może prowadzić do martwicy, dlatego nie można go lekceważyć. Może pojawić się u chłopców i mężczyzn w każdym wieku z wykluczeniem tych, którzy przeszli wcześniej zabieg obrzezania. W przypadku jego wystąpienia niezwłocznie należy udać się do lekarza, by uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Czytaj więcej

Stulejka jest schorzeniem urologicznym, które dotyka nawet 10% męskiej populacji. Jest to stan, w którym to ujście napletka z różnych powodów ulega zwężeniu, co powoduje trudności lub całkowite uniemożliwia odprowadzenie go z żołędzi prącia. Ten z pozoru niewielki defekt może powodować wiele problemów, zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej pacjenta. Na czym dokładnie polega to schorzenie i w jaki sposób je leczyć?

Czytaj więcej

Dołącz do grupy na Facebooku

Rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i otrzymasz dostęp do sprawdzonych informacji.