Skip to main content

5 najczęściej wybieranych operacji plastycznych wśród mężczyzn

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej od lat cieszą się rosnącą popularnością wśród mężczyzn. Panowie też posiadają kompleksy i na równi z kobietami pożądają atrakcyjnego, młodzieńczego i sportowego wyglądu. Niektóre cechy aparycji nie są jednak osiągalne dla każdego – niejednokrotnie bywa tak, że stosowanie diet, treningów, czy kosmetyków nie wystarcza. Tutaj pojawia się współczesna medycyna i coraz bogatsza oferta zabiegowa klinik, w której nie brak propozycji skierowanych do płci męskiej. A co Panowie wybierają najczęściej?

Poznaj 5 najczęściej wybieranych operacji plastycznych wśród mężczyzn!

1. Leczenie ginekomastii

Ginekomastia to schorzenie, które dotyka mężczyzn w różnym wieku. Objawia się nadmiernym powiększeniem gruczołów piersiowych, których nie da się zmniejszyć za pomocą diety i treningów. Dla wielu Panów ginekomastia jest źródłem dyskomfortu, kompleksów i kwestionowania swojej męskości, dlatego decydują się oni na zabiegi leczenia tego schorzenia. Dziś istnieją już bezoperacyjne metody usuwania ginekomastii, dzięki którym można usunąć nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej w zakresie męskiej klatki piersiowej i sutka oraz dodatkowo obkurczyć skórę. Efektem jest naturalnie i estetycznie ukształtowana klatka piersiowa, z napiętą i gładką skórą.

2. Liporzeźbienie ciała

Zabieg liporzeźbienia to zupełnie nowa jakość w kształtowaniu proporcji i wyglądu pacjenta. Korzystają z niego Panowie, którzy chcą pozbyć się nadmiarowej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała oraz dodatkowo "wyrzeźbić sylwetkę" w innych miejscach. To połączenie liposukcji z modelowaniem ciała własnym tłuszczem, które umożliwia w łatwy sposób poprawić wygląd brzucha, ud, czy pośladków. Liporzeźbienie pozwala zaznaczyć charakterystyczne uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy i strefy cienia – odpowiednie dla szczupłej i wysportowanej sylwetki mężczyzny.

Dołącz do grupy na Facebooku

3. Modelowanie podbródka

Wyraźnie zarysowana, mocna linia podbródka to niewątpliwy atut u mężczyzn. Czasami jednak nasze uwarunkowania fizyczne nie pozwalają na naturalne osiągnięcie tego efektu ani dietą, ani ćwiczeniami. Linia żuchwy ulega także zmianom strukturalnym wraz z wiekiem. Podbródek można jednak wyrzeźbić podobnie, jak inne partie ciała. Panowie często decydują się na modelowanie podbródka metodą lipofillingu. Zabieg ten wykorzystuje energię ultradźwięków, która jest na tyle delikatna, że nie uszkadza okolicznych komórek. Przyspiesza to czas rekonwalescencji i procesy gojenia.

4. Ujędrnianie ciała

Panowie także zmagają się z nadmiarem skóry po odchudzaniu. Zrzucenie zbędnych kilogramów i rzeźbienie mięśni treningami to pierwszy krok to wymarzonej sylwetki, ale nie zawsze skóra wraca do dawnej jędrności i gładkości. Z pomocą przychodzą tutaj zabiegi ujędrniania ciała. Dzięki nim, Pacjenci mogą uzyskać efekt obkurczenia i ściągnięcia skóry, bez uciekania się do inwazyjnych operacji chirurgicznych. To także idealne zabiegi uzupełniające dla tych Panów, którzy zdecydowali się wcześniej na zabieg liposukcji.

5. Lifting twarzy

 Utrata elastyczności i napięcia tkanek jest charakterystyczną cechą starzenia się skóry. Ten proces dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, że Panowie także decydują się na lifting twarzy, który pozwala na zachowanie młodego wyglądu. W dobie dzisiejszych, innowacyjnych zabiegów szkoda tracić czas na stosowanie kosmetyków, czy farmaceutyków – zabiegi liftingu dają szybkie i doskonale widoczne efekty ujędrnienia i odmłodzenia twarzy.

Dołącz do grupy na Facebooku

Rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i otrzymasz dostęp do sprawdzonych informacji.