Skip to main content

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej najczęściej wybierają panowie?

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna stwarzają wiele możliwości nie tylko dla kobiet, ale również i dla mężczyzn. Nic dziwnego, że różnorodne zabiegi zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością również wśród przedstawicieli męskiej części społeczeństwa. Jak się bowiem okazuje, panowie również borykają się z różnego rodzaju kompleksami, marząc o atrakcyjnym, młodzieńczym wyglądzie i sportowej sylwetce. Niestety, bardzo często pragnienia te są trudne do zrealizowania, nawet pomimo restrykcyjnej diety i regularnych ćwiczeń. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które skierowane są właśnie do płci męskiej. Przeczytaj nasze zestawienie, by dowiedzieć się, które z nich najczęściej wybierają mężczyźni.

Problem stulejki u mężczyzn

Stulejka u mężczyzn – czym jest i jak ją leczyć?

Jak się okazuje, operacja stulejki to jedna z najczęstszych ingerencji chirurgicznych. Aby przybliżyć nieco to zagadnienie, warto odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest stulejka? Otóż stulejka to defekt anatomiczny, sprowadzający się do zwężenia otworu napletka, co uniemożliwia jego odprowadzenie z żołędzi prącia. Mówimy wówczas o stulejce całkowitej. W medycynie wyróżnia się również stulejkę częściową, gdzie możliwe jest zsunięcie napletka, choć jest to mocno utrudnione, a często związane również z dolegliwościami bólowymi. U małych chłopców bardzo często występuje stulejka fizjologiczna, która może przejść w formę przetrwałą.

Do stulejki mogą przyczynić się również różnego rodzaju choroby, jak np. cukrzyca czy liszaj twardzinowy oraz zaniedbania w zakresie higieny osobistej. Nieleczona stulejka prowadzi do zalegania moczu, łoju czy nasienia, co z kolei wywołuje stany zapalne i obrzęk. Mężczyźni z takimi problemem odczuwają również ból podczas stosunku oraz mają trudności z oddawaniem moczu. Dlatego też leczenie stulejki jest niezwykle istotnym zagadnieniem, zwłaszcza, że cechuje się ono dużą efektywnością. Najskuteczniejszą metodą jest operacja stulejki, przeprowadzana na ogół w znieczuleniu miejscowym. Inną metodą jest obrzezanie, mogące być zarówno częściowe, jak i całkowite.

Korekta nosa, czyli jak rozwiązać problem krzywej przegrody?

Korekta nosa dzieli się na funkcjonalną i estetyczną. Pierwsza z nich dokonywana jest na ogół wówczas, gdy krzywa przegroda nosowa powoduje trudności z oddychaniem. Tego rodzaju problemy mogą prowadzić również do uciążliwych bólów głowy, poczucia zmęczenia i trudności ze snem. Objawami mogą być także zapalenia zatok i gardła, które spowodowane są przez oddychanie ustami. Korekta estetyczna związana jest natomiast z różnymi defektami w tym obszarze twarzy. Operacja plastyczna nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, które wymaga hospitalizacji jeszcze przez kolejne 24 godziny. Po ustąpieniu obrzęku i zdjęciu szwów pacjent może powrócić do dawnej aktywności, choć na ostateczną regenerację trzeba czekać jeszcze 12 miesięcy.

Liporzeźbienie u mężczyzn

Liporzeźbienie i ujędrnienie ciała tylko dla kobiet?

Wprost przeciwnie! To właśnie mężczyźni coraz częściej decydują się na tego rodzaju zabiegi. To oferta skierowana przede wszystkim do tych panów, którzy dążą do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w poszczególnych partiach ciała. Liporzeźbienie łączy w sobie liposukcję z modelowaniem obszarów ciała przy wykorzystaniu własnego tłuszczu. Dzięki temu możliwa staje się poprawa wyglądu i uzyskanie sportowej sylwetki, z jej charakterystycznymi uwypukleniami i strefami cienia. Ujędrnianie ciała to z kolei pomoc dla mężczyzn, którzy zmagają się z problemem nadmiaru skóry po odchudzaniu. Dzięki zabiegom możliwe jest uzyskanie efektu jej ściągnięcia i obkurczenia. Ujędrnianie polecane jest również po zabiegu liposukcji.

Modelowanie podbródka, czyli jak podkreślić swoje atuty?

Wielu mężczyzn marzy o mocnej i wyraźnie zarysowanej linii podbródka. Nic dziwnego, bo stanowi ona niewątpliwy atut, na który zwraca uwagę płeć przeciwna. Niestety, bardzo często uwarunkowania fizyczne utrudniają, a nawet uniemożliwiają osiągnięcie takiego efektu. Z pomocą przychodzi wówczas medycyna estetyczna, pozwalająca wymodelować podbródek dzięki metodzie lipofillingu. Dokonuje się tego przy pomocy energii ultradźwiękowej. Jest to zabieg niezwykle delikatny, dzięki czemu skrócony zostaje czas rekonwalescencji i proces związany z gojeniem ran.

Czy lifting twarzy to zabieg dla mężczyzn?

Nie ulega wątpliwości, że z liftingu twarzy korzystają współcześnie nie tylko kobiety. Utrata elastyczności czy napięcia tkanek jest bowiem niezależna od płci. Dzięki liftingowi również i panowie mogą zatroszczyć się o młody, zdrowy wygląd. Jest to dobra alternatywa dla kosmetyków, których stosowanie nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Dołącz do grupy na Facebooku

Rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i otrzymasz dostęp do sprawdzonych informacji.