Skip to main content

Liposukcja dla mężczyzn - wszystko o czym warto wiedzieć

Liposukcja zazwyczaj kojarzy nam się z zabiegiem wykonywanym u kobiet. W ostatnich latach znacznie wzrosła jednak liczba wykonywanych zabiegów odsysania tkanki tłuszczowej u płci przeciwnej. Wyraźnie zmieniła się również świadomość ludzka w tym zakresie. Operacje plastyczne dla mężczyzn takie jak np. odsysanie tkanki tłuszczowej przestaje być to tematem tabu i staje się dzięki temu jednym z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.

Przebieg odsysania tkanki tłuszczowej

Zabieg liposukcji zazwyczaj przeprowadza się w częściowym znieczuleniu w specjalistycznej klinice. Oprócz znieczulenia zostają podane również leki relaksacyjne dla zachowania komfortu pacjenta. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach, pod okiem wyspecjalizowanych lekarzy medycyny estetycznej. Po zabiegu na daną partię ciała zostaje nałożony opatrunek uciskowy, w celu ochrony oraz optymalizacji efektów.

Cały proces nie stanowi dużego zagrożenia. Pacjent zazwyczaj zostaje w klinice zaledwie dzień po zabiegu. Wówczas obserwuje się, czy nie występują ewentualne powikłania. Po upływie tego czasu, jeśli wszystko przebiega prawidłowo pacjent wraca do domu. Nadal musi jednak uważać na siebie i przez 4-8 tygodni nosić specjalne ubranka uciskowe. Pełnią sprawności fizycznej można cieszyć się już po około 6 tygodniach, a efekt końcowy widoczny jest po 3 miesiącach od wykonania zabiegu.

Korzyści płynące z wykonania liposukcji u mężczyzn

Odsysanie tkanki tłuszczowej niesie za sobą szereg pozytywnych rezultatów. Przede wszystkim wyraźnie zmienia to naszą sylwetkę. Zabieg ten może być wykonywany nie tylko w okolicy brzucha, ale także z podbródka, bioder, talli, a nawet brodawek piersiowych. Dzięki niemu nasze ciało jest smuklejsze i bardziej męskie. Po wykonaniu zabiegu stajemy się znacznie atrakcyjniejsi oraz wizualnie odmłodzeni. Polepszenie wyglądu jest głównym powodem, dla którego mężczyźni decydują się wykonać liposukcję. W końcu każdy niezależnie od wieku i płci chce być zadbany i cieszyć się jędrnym ciałem.

Kolejnym następstwem po wykonaniu liposukcji jest spadek masy ciała. Wynika to z tego, że z danej partii ciała zostaje zabrany nadmiar tkanki tłuszczowej, który może osiąga znaczną wagę. W Stanach Zjednoczonych lekarze decydują się na usunięcie tkanki tłuszczowej nawet w 80 procentach. Dzięki temu w niedługim czasie możemy uzyskać efekt wyrzeźbionej i zadbanej sylwetki. Jedyną przeszkodą do wykonania tak dużej korekty sylwetki jest młody wiek pacjenta bądź posiadanie odpowiednio wyrzeźbionego ciała. Wówczas zamiennie można zdecydować się na implanty, jednak jest to bardziej ryzykowna metoda, która nie zawsze przynosi pożądane efekty.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dołącz do grupy na Facebooku

Rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i otrzymasz dostęp do sprawdzonych informacji.