Skip to main content

Lipotransfer dla mężczyzn - bezpieczna i efektywna metoda modelowania sylwetki

Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach siedzący tryb życia i niedobór aktywności fizycznej jest normą dla większości z nas. Osiągnięcie wymarzonej sylwetki dzięki systematycznemu treningowi i rygorystycznej diecie może leżeć poza naszym zasięgiem z różnych powodów takich jak: nadmiar obowiązków i deficyt czasu z nim związany, predyspozycje genetyczne, przeciwskazania zdrowotne do intensywnego wysiłku itp. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze zgrabnego i atrakcyjnego wyglądu. Lipotransfer to zabieg, który pozwala na skorygowanie niedoskonałości ciała w sposób bezpieczny i skuteczny, będąc realną alternatywą dla treningu fizycznego. 

Lipotransfer

Czym jest Lipotransfer?

Lipotransfer to zabieg mający na celu modelowanie sylwetki za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej pacjenta. Dzięki temu nadmiar tłuszczu, który zalega w niepożądanym miejscu np. na brzuchu, może zostać przetransferowany w inną partię ciała, korygując ubytki tkankowe, wygładzając zmarszczki, nadając ciału harmonijny wygląd. To proces całkowicie bezpieczny, gdyż własny tłuszcz jest doskonale przyswajalny i nieinwazyjny dla organizmu. Dodatkowo koncentrat tłuszczowy uzyskany w wyniku zabiegu jest bogaty w komórki macierzyste mające regeneracyjne właściwości, co wpływa pozytywnie na tkankę skórną. Więcej na temat zabiegu znaleźć można w artykule Lipotransfer – jakie efekty pozwala osiągnąć?, gdzie opisano, dla kogo omawiana korekta ciała jest przeznaczona, a także, jakie są przeciwwskazania do jej wykonania. Są to m.in. aktywne infekcje organizmu, zaburzenie krzepnięcia krwi, jak również epilepsja czy zaburzenia sensoryczne. 

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzone zostaje miejscowe znieczulenie. Następnie nadmiar tłuszczu zostaje pobrany, oczyszczony z martwych tkanek i nadmiaru wody. W ten sposób uzyskujemy koncentrat zawierający pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste o właściwościach regenerujących, które zostają przetransferowane w pożądane przez pacjenta miejsce. Cały proces odbywa się w ciągu kilku godzin i nie wymaga hospitalizacji.

Jakie są efekty lipotransferu?

Wyselekcjonowane, młode komórki tłuszczowe przyjmują się w nowe miejsca, dając efekt wypełnienia i znacząco poprawiając wygląd skóry. Zabieg ten należy powtórzyć około 2-3 razy w przeciągu 6-12 miesięcy, by uzyskać trwały efekt. Po zakończeniu tego procesu nie trzeba będzie już go powtarzać. Dzięki lipotransferowi można nie tylko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale również pozbyć się szpecących ciało blizn, odmłodzić skórę oraz skorygować niedoskonałości wynikające z asymetrii ciała. Zabieg ten można wykonać w klinice medycyny estetycznej Genesis Clinic, mieszczącej się przy ul. Józefa Korzeniowskiego 39 w Krakowie (Tel: 690 070 790). Placówka oferuje także, z zakresu zabiegów korekty ciała, liporzeźbienie, powiększanie penisa czy rzeźbienie kończyn dolnych. 

Lipotransfer dla mężczyzn

Może się wydawać, że usługi, które oferuje chirurgia plastyczna, skierowane są głównie do płci pięknej. Nic bardziej mylnego. Nadmiar tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach brzucha, ud i klatki piersiowej to bardzo często przyczyną męskich kompleksów. Na dodatek po 30 roku życia coraz trudniej pozbyć się tłuszczu ze względu na zmieniający się metabolizm. Nawet ciężki trening oraz rygorystyczna dieta może nie być w stanie całkowicie zniwelować gromadzącej się w niepożądanych miejscach tkanki. Dlatego lipotransfer jest propozycją także dla mężczyzn, dzięki czemu w szybki, skuteczny i bezinwazyjny sposób będą mogli uzyskać atrakcyjną sylwetkę. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dołącz do grupy na Facebooku

Rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i otrzymasz dostęp do sprawdzonych informacji.