Skip to main content

Modelowanie podbródka VaserLipo4D

Dodaj komentarz

Modelowanie podbródka to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wybierany przez mężczyzn. Nic w tym dziwnego, bowiem wyraźnie zarysowana i mocna linia podbródka to jeden z największych atutów męskiej urody, na który szczególną uwagę zwracają również kobiety.

Często zdarza się, że w wyniku uwarunkowań genetycznych i fizycznych niemożliwe jest osiągnięcie pięknej linii żuchwy przy pomocy jedynie diety i ćwiczeń. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z najnowszych osiągnięć medycyny i kosmetologii, które pozwolą osiągnąć oszałamiający efekt przy użyciu zaawansowanego technicznie sprzętu. Jedną z takich metod jest modelowanie podbródka przy użyciu technologii VaserLipo4D, która jest niesamowicie popularna, również wśród gwiazd Hollywood. Na czym dokładnie polega taki zabieg przeczytasz poniżej.

Pacjent przed modelowaniem podbródka w Krakowie

Czym jest modelowanie podbródka VaserLipo4D?

Modelowanie podbródka VaserLipo4D jest metodą liposukcji wykonywaną wyłącznie w warunkach laboratoryjnych po ówczesnym znieczuleniu miejscowym pacjenta. Dzięki tej metodzie możliwe jest nie tylko usunięcie nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale również wyrzeźbienie, wysmuklenie i znaczne odmłodzenie wybranych partii ciała, w tym również podbródka. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest energia ultradźwiękowa, której delikatność pozwala na efektywne działanie bez ryzyka uszkodzenia okolicznych komórek, znacząco skracając przy tym czas rekonwalescencji i sam proces gojenia.

Zabieg odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznej, rozgrzanej do kilkudziesięciu stopni Celsjusza kaniuli, która rozbija tkankę tłuszczową na komórki zawieszone w nasiękowym roztworze. Wysoka temperatura wytwarzana w trakcie zabiegu pozwala ponadto doprowadzić do koagulacji małych naczyń krwionośnych, co znacząco zmniejsza ryzyko krwawienia.

Zabieg VaserLipo4D może być wykonywany zarówno w znieczuleniu miejscowym (w przypadku małego obszaru zabiegowego) jak i ogólnym lub podpajęczynówkowym. W dalszym ciągu jest to jednak metoda nieinwazyjna, która pozwala pacjentowi opuścić klinikę po kilku godzinach od wykonania zabiegu.

Zalety i efekty modelowania podbródka VaserLipo4D

Wśród szeregu zalet zauważalnych już w chwili zakończenia zabiegu można wymienić:

 • rezultat widoczny po jednym zabiegu,
 • bezinwazyjność zastosowanej technologii,
 • selektywność w rozbijaniu zarówno dużych, jak i małych obszarów tkanki tłuszczowej,
 • możliwość odessania dużych ilości tkanki w trakcie jednego zabiegu,
 • wyraźne podkreślenie i wyostrzenie rysów twarzy,
 • wygładzenie skóry i natychmiastowa poprawa wyglądu.

Zabieg VaserLipo4D to technologia pozwalająca na wielowymiarowe działanie modelujące i wyszczuplające kształt podbródka. Podczas jednego zabiegu pacjent jest w stanie pozbyć się podwójnego podbródka i nadmiernej tkanki tłuszczowej jednocześnie wysmuklając, modelując i ujędrniając linię swojej żuchwy. Dodatkowym atutem jest długofalowość zabiegu, ponieważ efekty są trwałe i utrzymują się przez wiele lat od jego wykonania.

Mężczyzna po operacji podbródka w Krakowie

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg medyczny, modelowanie podbródka VaserLipo4D charakteryzuje się pewnymi przeciwwskazaniami do jego wykonywania. Są to:

 • cukrzyca,
 • otyłość,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby układu krążenia, serca i płuc,
 • zaburzenia endokrynologiczne,
 • toczeń rumieniowaty.

Jak przebiega zabieg modelowania podbródka VaserLipo4D?

Procedura rozpoczyna się od znieczulenia podbródka przy użyciu specjalnego roztworu soli fizjologicznej i leków znieczulających, co pozwala całkowicie zniwelować ból oraz obkurczyć okoliczne naczynia krwionośne. Następnym krokiem jest wykonanie niewielkiego nacięcia, które pozwoli wprowadzić sondę emitującą ultradźwięki. Energia wytwarzana przez kaniulę rozpuszcza komórki tłuszczowe i odsysa je na zewnątrz, jednocześnie stymulując skórę do produkcji elastyny i kolagenu.

Co ważne, modelowanie podbródka przy użyciu tej metody jest niezwykle skuteczne i niemal bezbolesne. Nowoczesna technologia, w której wykonywany jest zabieg nie tylko efektywnie rozbija tkankę tłuszczową i modeluje linię żuchwy, ale i nie uszkadza okolicznych nerwów, naczyń i tkanek. Istotnie skraca przy tym czas rekonwalescencji i pozwala na szybko zauważalne efekty. Pierwsze zmiany można zauważyć już w chwili zakończenia zabiegu a ostateczny rezultat ujawnia się po około 2-3 miesiącach.

Należy przy tym pamiętać, że w przypadku zabiegu modelującego podbródek ważne jest by pacjent nosił specjalne kształtki stabilizujące i podnoszące przez kilka dni po wykonaniu modelowania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Dołącz do grupy na Facebooku

Rozpoczniesz swoją drogę do wymarzonej sylwetki i otrzymasz dostęp do sprawdzonych informacji.